انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت طرح ها

 دومین نشست هم‌اندیشی هیات‌مدیره و اعضای انجمن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دومین نشست آنلاین هم‌اندیشی انجمن با هدف حفظ ارتباط اعضا و انجمن و آگاهی از وضعیت کسب وکار در شرایط کرونا، انتقال مسائل موجود اعضا به انجمن و همفکری برای حل آنها و توسعه کسب و کار اعضا روز سه‌شنبه 16دی برگزار شد.

در این نشست آنلاین از بین 9 شرکت دعوت‌شده، شرکت‌های نورافروز بیستون/ طلایه‌داران بازار هدف فردا/ گروه توسعه اقتصادی بصیر/ مکانیک سنگ سرانزا/ نوآوران پارس نگین دزفول /طرح جهانی بنای صنعت اردبیل و شرکت ماندگار نیک آوای ایرانیان حضور یافتند.

در آغاز آقای دکتر پدیدار، رئیس هیات‌مدیره انجمن ضمن سپاسگزاری از حضور اعضای محترم در نشست، برقراری و حفظ ارتباط اعضا را بسیار مهم خواند و ادامه اینگونه جلسات را از مهمترین برنامه‌های انجمن برشمرد و از اعضای انجمن خواست تا با ارائه مسائل و پیشنهادهای خود، انجمن را در راه تحقق خدمت به اعضا یاری کنند. آقای پدیدار در ادامه به وضع اقتصادی کنونی کشور و تاثیر آن بر کسب وکارها و نتیجه تحقیق صورت گرفته توسط مرکز تحقیقات مطالعات جامع کشور با عنوان "رویکردها در شرایط پیچیدگی اقتصادی " اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم در کارمان موفق باشیم باید به چند نکته توجه ویژه داشته باشیم:

 1- طرح‌های ما باید با قابلیت‌های کشور مطابقت داشته باشد.

2- رقابت‌پذیری با برآورد سودی بالاتر از میانگین نرخ تورم مدنظر قرار گیرد.

3- به سرمایه‌گذار فرصت بیشتری داده شود تا بتواند به سود مناسب دست یابد.

آقای مهندس داوری‌فر، عضو هیات‌مدیره انجمن نیز بخشی از برنامه‌های انجمن را برشمرد و گفت:  انجمن در 16 بهمن در برگزاری رویداد بررسی معضلات فضای کسب‌وکار که اتاق ایران برگزار می‌کند حضور و نقش محوری دارد. وی افزود: در بحث تامین مالی انجمن اداره‌کننده میزگردی است که در آن از همه مشاوران، بانک مرکزی و متقاضیان سرمایه‌گذاری برای شرکت دعوت شده است که جا دارد اعضای انجمن نیز برای تقویت مباحث و نتیجه‌گیری مشارکت فعال داشته باشند.

 آقای مهندس داوری‌فر طراحی دوره مشاوره مدیریت سرمایه‌گذاری ویژه مدیران‌عامل شرکت‌های  عضو انجمن را که برای سطوح عالی شرکت‌ها طراحی شده و از کمبودهای مهم صنف مشاوران سرمایه‌گذاری است، دیگر برنامه در دست اقدام انجمن برشمرد و خواستار استفاده اعضای انجمن از این فرصت شد.

آقای مهندس خدابنده‌لو مدیرعامل محترم شرکت مکانیک سنگ سرانزا اقدام انجمن در برگزاری نشست را ستود و خواستار توضیح هیات‌مدیره درباره بروزرسانی شرح خدمات مشاوران سرمایه‌گذاری و تعرفه حق‌الزحمه و اقدام انجمن برای شناساندن انجمن و ظرفیت اعضا به نهادهای مرتبط با مشاوران سرمایه‌گذاری شد.

در پاسخ آقای داوری‌فر از برنامه در دست اجرای انجمن برای بازنگری و به روز تمام آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های انجمن یاد کرد و گفت: کارگروه‌هایی با حضور اعضای هیات‌مدیره برای تدوین و بروزرسانی تشکیل شده است و انتظار می‌رود اعضای محترم برای کامل شدن آیین‌نامه‌ها با کارگروه‌ها همکاری کنند. وی افزود: درباره رویکرد صنفی تماس با بانک‌ها ما کاملا متمرکز هستیم که گفتگو با سیستم را حفظ کنیم. در نشست بهمن ماه در اتاق ایران از مدیران تراز اول بانکی دعوت کرده‌ایم. افزون بر این انجمن هر ساله نمایشگاه‌هایی با رویکرد معرفی اعضا داشته ‌است، اما مساله عدم مشارکت اعضا همچنان بزرگترین مشکل ماست.

آقای آقامیری، مدیرعامل محترم گروه توسعه اقتصادی بصیر نیز برگزاری نشست هم‌اندیشی بصورت آنلاین در دوره کرونا را اقدام مفیدی دانست و با اشاره به وجود سالن بزرگ اجتماعات با امکانات کافی بهداشتی در شرکت متبوع خود پیشنهاد کرد نشست بعدی هم‌اندیشی با شرکت 15 نفر در شرکت بصیر برنامه‌ریزی و برگزار شود . این پیشنهاد با موافقت حاضران به تصویب رسید.

توضیح اینکه گفتگو با دیگر حاضران در نشست به علت ضعف شدید اینترنت کشور امکان‌پذیر نشد. 

معرفی انجمن تاریخچه :

دست اندرکاران نظام مهندسی و مشاوره در امر سرمایه گذاری های توسعه ای از سالها قبل ، خلاء وجود تشکلی را جهت سامان دادن به امور مشترک واحدهای خود احـــساس می نمودند . پیش...

تمامی حقوق این سایت متعلق به انجمن مسئولیت اجتماعی شرکت های ایران می باشد. © ٢۰١٧-٢۰١٩

Search